Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

WordPress swf dosyası oynatma sorunu

Yakın zamanda yazı yada sayfalarınıza swf dosyası eklemeye çalıştıysanız büyük ihtimal sorunla karşılaştınız ve arama sonuçlarından bu sayfaya ulaştınız. swf uzantılı dosyayı ortam yöneticisi yardımıyla sunuya göndermeye çalıştığınızda güvenlik sebebiyle bu uzantının engellendiğine dair bir mesaj alırsınız. Ftp yardımıyla sunucuya dosyanızı gönderseniz dahi yazılarınızda swf uzantılı dosyalara yer vermek istediğinizde wordpress dosyanın oynatılmasına izin vermiyor. Dosyayı eklediğiniz alanda boş beyaz bir alan oluşuyor buda sinir bozucu bir durum haline geliyor.Bunun sebebi wordpress’ in fonksiyon dosyası içinde swf uzantılı dosyaların engellenmiş olması. İlla swf uzantılı dosya kullanacağım diyorsanız yapmanız gereken sunucunuza bağlanmak wp-includes klasörü içinde yer alan function.php dosyasını düzenlemeniz.

wordpress-swf-1wordpress-swf-2

function.php içinde arama yaparak swf kelimesiniz nerelerde geçtiğini bulabilirsiniz. Aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi $t[‘swf’] ifadesini sildiğinizde artık ortam yöneticisi ile swf dosyalarını sunucuya gönderebilir vede yazılarınızda kullanabilirsiniz. Tabi şunuda ifade etmek gerekir bu dosya uzantısı boşuna mı engellenmiştir ne gibi güvenlik açıkları oluşturabilir araştırmakta fayda var.

wordpress-swf-3

Birde unutmadan wordpress güncellemeleri sonucunda fonksiyon dosyanızdada değişiklikler olacaktır. Güncelleme yaptıktan sonra bu işlemi tekrar etmeniz gerekir.

 

Yazar Hakkında

Leave a reply

Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">