Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

WordPress siteleri için google dan adsense eklentisi

Blog yazarlarının web sitelerinden gelir elde etmek için başvurduğu yöntemlerden birisi de google’ın adsense reklam ağından reklam yayıncısı olmaktır. Günümüzde popülerliği ve kullanım oranı tartışılmayan wordpress sitelerinde reklam yayınlamak için bir çok adsense eklentisi mevcut bunlardan biride reklam veren sıfatında bulunan google’ ın Google Adsense eklentisidir. Eklentiye ulaşmak için wordpress yönetim panelinizde sırasıyla Eklentiler -> Yeni Ekle bağlantısına tıklayın açılan sayfada arama bölümüne Google Adsense yazarak aratın.

google-adsense-eklentisi

 Eklenti kurulumunu tamamladıktan sonra Ayalar -> Adsens bağlantısını takip ederek eklenti sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu bölümde adsense hesabınızı kullandığınız eposta hesabınız ile oturum açmanız ve sitenizi doğrulamanız gerekmektedir.

Sitenizi doğrulama işleminin ardından Adsense hesabınızı eklenti içinden yönetebilirsiniz. Reklamları Yönet butonuna bastığınızda google sitenizde bir tarama gerçekleştirir ve bu analiz sonucunda size reklamlarınız yerleştirebileceğiniz alanlar ve reklam türleri tavsiye eder.

reklam-yerlesimi

Sayfalarınız, postlarınız ve diğer gösterim seçenekleri için reklam alanları seçebilirsiniz. Yeşil alanlar google tarafından tavsiye edilen alanlar. Baloncuk olan alanlar reklam yerleşimi yapabileceğiniz alanlar. Bir sayfada 3 adetten fazla reklam yerleşimi yapamıyorsunuz. Eklentinin tavsiye ettiği alanların dışında bir alanı kullanmak istiyorsanız. öncelikle yeşil alanların sağ üst köşesindeki çarpı sembolüne tıklayarak reklam alanını kaldırmalısınız. Sol altta bulunan ayar simegesi ilede reklam türünüzü değiştirebilirsiniz.

Adsense hesabınıza girdiğinizde otomatik oluşturulan reklam birimlerini göreceksiniz. Ayrıca eklentinin belkide en güzel yanı reklamaları mobil cihazlar için optimize ediyor olması. Dilediğiniz zaman eklenti sayfasında Reklamlarımı Yönet butonuna tıklayarak yerleşim ve reklam gösterim ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Leave a reply

Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">