Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

SEO NE İŞE YARAR ?

SEO çalışmaları, Google Adwords (ppc:Pay per Click / Tıklama Başına Ödeme) ile karıştırılmakta ve sonuç alma süreci ücretli online pazarlama kampanyalarına göre çok daha uzun sürmektedir. SEO ile sonuç almanın zaman aldığı doğru ve doğaldır. Tıpkı, bir Google Adwords kampanyasına başlandığında hemen trafik sağlaması, ancak
kampanya bittiği zaman da bu trafiğin anında kesilmesi gibi.

Arama motoru optimizasyonu kapsamında yapılan iyileştirmelerin arama motorları tarafından fark edilmesi, dikkate alınması ve bu yapılanların sonuç vermesi ciddi zaman alır. Çalışma sırasında ilk olumlu sonuçların görülmesi genellikle en az 2-3 ay sürer.

SEO sürecinde;

  • Web sitesinin başlangıçtaki arama motoru pozisyonları,
  • Sektördeki rekabetin boyutu,
  • Rakiplerin etkin SEO yapıp yapmadıkları,
  • İstenen geliştirmelerin siteye uygulanma zamanı ve kalitesi gibi faktörler önemli rol oynar.

seo-basarisini-arttiran-faktorler

SEO süreci uzundur ancak elde edilen sonuçlar herhangi bir ücretli kampanyaya göre çok daha kalıcı olurlar. Arama motoru optimizasyonu çalışmasının durdurulması halinde bile arama motorlarındaki pozisyonun korunması ve trafik alınması mümkündür.

Sonuç olarak;

Trafik artışının yolu Google’da üst sıralarda yer almaktan geçer.

Bunun için de;

  • Sayfaların doğru şekilde optimize edilmesi,
  • Site teknik altyapısının iyileştirilmesi ve
  • Link inşası çalışması yapılması gerekir.

 

SEO yani arama motoru optimizasyonu çalışmasının başlıca amacı, web sitesine gelen organik trafiği yükseltmek ve bu yolla, marka bilinirliğini arttırarak, içerik siteleri için reklam alımlarını, e-ticaret siteleri için ise ürün satışlarını maksimize etmektir.

Yazar Hakkında

Leave a reply

Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">