Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

PHP’ de kısa etiketleri kullanma sorunu (Short Open Tag)

PHP ile kod yazarken daha hızlı kodlama için bazı kısaltmalar kullanılabiliyor. Örneğin bir değişkeni yazdırmak içinshort_open_tag

<?php echo $degisken ?> ifadesini daha kısa yazım biçimi olan  <?=$degisken ?> şeklinde kullanabilirsiniz. Yada <?php ?> etiketleri yerine <? ?> kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak bunun için PHP konfigürasyonu içinde  (php.ini) Short Open Tagı bularak etkin (on) hale getirmeniz gerekiyor.

Şunuda unutmamak gerekir bu ayarları biz localhost’ ta rahatlıkla yapabiliyoruz ancak sunucu üzerinde (sahibi değilsek) bu değişiklikleri yapma şansımız olmayacak. Kısa etiket kullanmadan önce kullanmayı düşündüğünüz sunucu sisteminde short_open_tag ifadesinin açık olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var.

short_open_tag açık değil ve ben kısa kod kullanarak yazdıysam ne olur diyorsanız yazdığınız kodlar php kodu olarak değerlendirilmez ve direk ekrana basılır.

Yazar Hakkında

Leave a reply

Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">