Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Hangi hosting firmasını seçmeliyim

Bir web sitesini hayata geçirmeye karar verdiğimizde öncelikle sitemiz için güzel bir isim bulmaya çalışırız. Günümüzde web sitelerinin popülaritesi ve internet kullanıcı sayısı düşünüldüğünde istediğimiz ismin daha önceden alınmış olma ihtimali yüksektir. Belkide bu isim arayışı sizi bezginliğe bile itebilir. Yinede ararız, tararız yüzde yüz içimize sinmesede web sitemiz için bir domain ismi buluruz ve adımıza kayıt ettiririz. Hatta bu bizim ilk domainimiz ise domain ismini kaydettirdiğimiz firmadan disk alanınıda (hosting) alırız. En azından ben böyle yapmıştım:)

İsmi bulduk ancak dosyalarımız nerede barındırılacak? Ülkemizde ve yurt dışında büyüklü küçüklü bir çok hosting firması var. Hatta bir çoğu sınırsız domain ekleme, sınırsız bant genişliği, sınırsız …, sınırsız… yazar dururlar. Ancak hiçbirşeyin sınırsız olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Siteniz yada siteleriniz yoğun ziyaretçi çekmeye başladığında bunu anlarsınız. Bir bakmızsınız siteleriniz kapanmış. Sorarsınız herşey sınırsızdı niye kapandı sitelerim diye ve cevabı alırsınız. İşte bütün sınırsızlıkların bittiği bu sınırın adı işlemci kullanımı. O yüzden sınırsız ibarelerine çok fazla itibar etmiyorum.

Arama motorlarında arama yapmaya başlarız;

  • Hosting tavsiye
  • En iyi hostin firması
  • Hosting nereden alınır vb.

Sonuç olarak bu aramalar sonrasında bir çok webmaster formunda bu konuların konuşulduğunu görür ve oradaki kullanıcıların yorumlarını dikkatle takip edersiniz ve en nihayetinde kararınızı verirsiniz. Yazımın sonunda kullandığım hosting firmalarını listelemek istiyorum;

aktasweb.com : İlk domain ve hosting aldığım firma halada çalışıyoruz. Zaman zaman sıkıntılar yaşasamda benim için ilkler her zaman kıymetli. Fiyatları uygun olduğu için tercih etmiştim. Başlangıç seviyesinde ve web üzerinde denemeler yapıyor iseniz tavsiye edebilirim.

alanadi.com.tr : Benim için kötü bir tecrübe. Sıkıntı elbette yaşanabilir ama çözümleri çok uzun sürdü. Bu nedenle artık tercih etmiyorum.

ihs.com.tr : Yakın zamanda denemeye başladım. Fiyatları biraz pahalı, özellikle bayi paketleri. Bireysel hosting alacak isem tercih ediyorum. Tercih sebebi ise hızlı destek merkezi. Gecenin 2′ si 3′ü farketmiyor destek talepleriniz hızlı bir şekilde yanıtlanıyot.

netinternet.com.tr : netinternet firmasınıda yakın zamanda kullanmaya başladım. Diğer hosting firmalarında yaşadığım sıkıntılar neticesinde buradan da bir hesap açtım ve denemeye başladım. Yine günün hangi saatinde olursa olsun hızlı destek merkezi benim için tercih sebebidir. Şimdiye kadar da ciddi bir sorunla karşılaşmadım.

Yazar Hakkında

Leave a reply

Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">