Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Google Sertifika(SSL) Hatası!!

Bilgisayar ile fazla zaman geçirmek anlamsız hatalar aldığınızda tam bir zulüm oluyor. Herşey yolunda giderken bilgisayarımda hiç bir değişiklik yapmamışken bu hata nereden çıktı diye kara kara düşündürür. Hatta bazen bilgisayarı camdan atasınız bile gelir.

Bu yazımızda Google sayfasına  girdiğinizde sizi  SSL hatası diye başka bir sayfaya yönlendiriyorsa yada diğer tarayıcılarda olduğu gibi Sertifika Sorunları içerikli bir hata mesajı olıyorsanız bu sorun çok büyük ihtimalle bilgisayarınızın tarih ve saat ayarının geçmişte bir tarihi göstermesinden kaynaklanıyordur. Arama motorları https protokolü üzerinden sayfaları size gönderdiğinden geçerli bir güvenlik sertifikasının olmaması bu hataları oluşturuyor.

Bilgisayarınızın tarih ve saatini ayarladığınızda sorun düzelecektir. Tarih ve saat ayarları bilgisayarı her açtığınızda bozuluyorsa buna sebep olabilecek en büyük neden BIOS pilinizin bitmiş olmasıdır. BIOS pilini değiştirdiğinizde sorun düzelecektir. BIOS pili sağlam ve hala tarih saat ayarlarınız bilgisayarınızı her açtığınızda sıfırlanıyorsa yada eski bir tarihe gidiyorsa bilgisayarınızda bunu yapabilecek yazılımları bulmaya çalışmanızda fayda var.

Yazar Hakkında

Leave a reply

Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">