Google Sertifika(SSL) Hatası!!

bilişim diyarı

Bilgisayar ile fazla zaman geçirmek anlamsız hatalar aldığınızda tam bir zulüm oluyor. Herşey yolunda giderken bilgisayarımda hiç bir değişiklik yapmamışken bu hata nereden çıktı diye kara kara düşündürür. Hatta bazen bilgisayarı camdan atasınız bile gelir.

Bu yazımızda Google sayfasına  girdiğinizde sizi  SSL hatası diye başka bir sayfaya yönlendiriyorsa yada diğer tarayıcılarda olduğu gibi Sertifika Sorunları içerikli bir hata mesajı olıyorsanız bu sorun çok büyük ihtimalle bilgisayarınızın tarih ve saat ayarının geçmişte bir tarihi göstermesinden kaynaklanıyordur. Arama motorları https protokolü üzerinden sayfaları size gönderdiğinden geçerli bir güvenlik sertifikasının olmaması bu hataları oluşturuyor.

Bilgisayarınızın tarih ve saatini ayarladığınızda sorun düzelecektir. Tarih ve saat ayarları bilgisayarı her açtığınızda bozuluyorsa buna sebep olabilecek en büyük neden BIOS pilinizin bitmiş olmasıdır. BIOS pilini değiştirdiğinizde sorun düzelecektir. BIOS pili sağlam ve hala tarih saat ayarlarınız bilgisayarınızı her açtığınızda sıfırlanıyorsa yada eski bir tarihe gidiyorsa bilgisayarınızda bunu yapabilecek yazılımları bulmaya çalışmanızda fayda var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir