Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Flash belleğimi taktım ve oda ne Flash belleğim kısa yol olmuş ? ne yaptım peki okuyalım?

Bugün sınav yapacaktım flash ımda sorularım vardı ve taktım ki flash bellek kısa yol olmuş….Biraz araştırdım ve çözdüm. Aslında komik olan ortada bir virüs olduğu ve Kaspersky ile övünüp dururken çaresiz kalışımdı…Naaptım araştırdım uyguladım. Öncelikle klasör seçenekleri içerisinde Görünüme gidip gizli ve sistem dosyalarını gösteri açtım ve korunan işletim sistemi dosyalarını gösteri pasif hale getirdim. Ve gizli olan tüm dosyaları CMD ile flash belleğin adının olduğu sürücüye gidip attrib -a -r -h -s /d /s komutu ile açtım. Son nokta bu sürücüyü listeledim. Normalde başımıza gelen meşhur autorun virüsü şimdi autorun.inf.ren olarak karşımıza geldi bu dosyayı sildim….Ve Flash belleğim normale geldi….Deneyin ben denedim kurtardım. iyi geceler….

NOT: www.petges.lu/download  adlı siteden attributes changer adlı programı indirerek de dosya ve klasörlerinizin özniteliklerini değiştirebilirsiniz ücretsiz güzel bir program.

Yazar Hakkında

Leave a reply

Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">