Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Fireworks Forma Yapımı

Vektör araçları kullanılarak forma şekli oluşturulur. Gövde için büyük dörtgen ve kollar için iki küçük  dörtgen. Shift tuşu yardımıyla büyük dörtgen ve iki küçük  dörtgen seçilir. Modify menüsünden Combine Paths ve ardından Union seçilir. Böylece dörtgenler birleştirilmiş olur.

Şeklin üst kısmına bir daire çizilir. Dairenin düzgün çizilmesi için shift tuşundan yardım alınabilir. Oluşturulan şekil ile daire shift tuşuna basılarak seçilir. Modify menüsünden Combine Paths ve ardından Punch komutu seçilerek istenen şeklin oluşturulması sağlanır.



Şeklin boyutlarında bir forma resmi oluşturulur ve Edit/Copy komutu ile kopyalanır. Oluşturulan şekil seçildikten sonra Edit/Paste Insade komu ile resim şeklin içine yapıştırılır. Formamız hazır. Forma içine dairesel yazı yazmak için Path üzerine yazı yazma konusuna bakınız.

Yazar Hakkında

Yorum ( 1 )

  1. 3 Ağustos 2015 at 19:15

    çizim için teşkküler hocam

Leave a reply

Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">