Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

c# console – kullanıcının girdiği sayılar arasından en büyük ve en küçüğünün bulunması

Programın amacı kullanıcıdan alınan sayıları bir dizide tutmak, bu dizi içindeki en büyük ve en küçük değeri döngü ve karşılaştırmalar yardımıyla bulmak. Elbette bunu yapmanın daha basit yöntemleri var. Örneğin diziyi küçükten büyüğe yada büyükten küçüğe sıralayıp dizideki ilk ve son terimi alarakta bu problemin çözümünü gerçekleştirebilirsiniz. Amacımız döngü – karşılaştırma ve dizi mantığını kavramak olduğundan biz uzun yoldan yapmayı tercih edelim. Kodların arasına açıklama satırları eklenmiştir. Sormak istediklerinizi yorum alanından ulaştırabilirsiniz.

İsterseniz aynı örneği kullanıcıdan bilgi almadan rastgele oluşturulan sayılar arasından en büyüğünü ve en küçüğünü bularak gerçekleştirebilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Yorum ( 1 )

  1. hilal
    6 Kasım 2015 at 10:04

    eline saglık, suan ödevimi yapıyorum sayende:D

Leave a reply

Captcha Captcha güncellemek için resime tıkla

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">